• Rekrutacja 2024/2025

          • Jak zapisać dziecko do przedszkola?

            Krok 1

            Należy zalogować się na stronie internetowej: www.przedszkola.vnabor.pl, dokładnie zapoznać się z regulaminem naboru, kryteriami naboru i sposobem ich udokumentowania.

            Rejestracja kandydatów od 01.03 do 18.03. 2024 r.

            do godziny 13:00

            Wypełnić wniosek,  podpisać przez obojga rodziców.

            Wydrukować wniosek

            Wniosek należy dostarczyć do placówki I wyboru !!!

            Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające spełnienie kryterium np: zaświadczenie o zatrudnieniu, oświadczenie o wielodzietności, oświadczenie o liczbie godzin,  orzeczenie o niepełnosprawności, postanowienia sądu itp. 

             Oświadczenia znajdują się w zakładce: DO POBRANIA 

            Krok 2

            Wniosek oraz wymagane dokumenty należy dostarczyć do przedszkola pierwszej preferencji.

            Po weryfikacji dokumentacji, otrzymacie Państwo informację od dyrektora przedszkola, czy wymagane dokumenty są kompletne czy też wymagają uzupełnienia. 

            Brak wniosku w formie papierowej w przedszkolu pierwszego wyboru spowoduje, że dziecko nie będzie mogło brać udziału w procesie rekrutacji. 

            Krok 3

            Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia, składają pisemne potwierdzenie woli zapisu .

          • Jeleniogórskie przedszkola gwarancją wysokiej jakości edukacji dzieci niepełnosprawnych

          • Nr projektu: RPDS.10.01.03-02-0002/19

            Klasyfikacja projektu: 1.1 Nazwa Programu Operacyjnego: Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. 1.2 Numer i nazwa Osi priorytetowej: 10 Edukacja. 1.3 Numer i nazwa Działania: 10.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej. 1.4 Numer i nazwa Poddziałania: 10.1.3 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej - ZIT AJ

            Całkowita wartość projektu: 1 925 876,16 zł

            Kwota dofinansowania: 1 829 582,35 zł

            Beneficjent: Miasto Jelenia Góra

            Okres realizacji: od 2020-01-02 do 2021-12-31

            Cel projektu: Podniesienie kompetencji uczniów niepełnosprawnych w jeleniogórskich przedszkolach.

            Krótki opis:

            Zdiagnozowany problem: zajęcia realizowane w miejskich przedszkolach z terenu m. Jelenia Góra są niewystarczające dla wyrównania deficytów dzieci niepełnosprawnych, brakuje nauczycieli wychowania przedszkolnego z odpowiednimi kwalifikacjami z zakresu pedagogiki specjalnej.

            Wsparciem zostanie objętych minimum 69 osób:

            • minimum 30 dzieci niepełnosprawnych w wieku przedszkolnym z m. Jelenia Góra

            • 39 nauczycieli pracujących w miejskich przedszkolach, w tym 3 niepełnosprawnych

            Wsparciem zostaną objęte jeleniogórskie publiczne OWP

            Działania:

            1. Realizacja 15 typów zajęć specjalistycznych dla dzieci niepełnosprawnych (w tym zakup specjalistycznych pomocy dydaktycznych)

            2. Studia podyplomowe dla 39 nauczycieli ( 37 kobiet, 2 mężczyzn) w 2 kierunkach z zakresu pedagogiki specjalnej tj. integracja sensoryczna 19 osób w tym 18 kobiet i 1 mężczyzna oraz logopedia 20 osób w tym 19 kobiet i 1 mężczyzna.

            Efekty: wyrównanie szans edukacyjnych dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wzrost kompetencji uczniów niepełnosprawnych, poprawa jakości edukacji przedszkolnej w m. Jelenia Góra, upowszechnienie wychowania przedszkolnego wśród dzieci z niepełnosprawnościami, wzrost kwalifikacji i umiejętności nauczycieli wychowania przedszkolnego w zakresie pedagogiki specjalnej. Przedszkola będą kontynuowały zajęcia specjalistyczne wynikające z wniosków zawartych w orzeczeniu o potrzebie kształcenia w celu wyrów. deficytów dzieci niepełnosprawnych w kolejnych latach.

          • 😊 Drodzy Rodzice i Opiekunowie 😊

          • Zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz naszego przedszkola.

            Środki pozyskane w ten sposób pomogą nam m.in. doposażyć plac zabaw, zakupić zabawki i pomoce naukowe, czy wykonać potrzebne prace remontowe.

            To wszystko przekłada się wprost na rozwój, zadowolenie i bezpieczeństwo Waszych dzieci 😊

            Przekazanie 1,5% jest bardzo proste 😊

            🥰 Dziękujemy 🥰

          • DRODZY RODZICE

          • Serdecznie zapraszamy na warsztaty /prelekcje z cyklu "Proste sposoby na codzienne z dziećmi niewygody".
            W programie:
            - Jak współpracować z dziećmi bez stresu dla obu stron,
            - Co zrobić, żeby w spokoju rano wychodzić z domu, uzyskać pomoc w np.sprzataniu pokoju i znaleźć rozwiązanie w innych konfliktowych sytuacjach?,
            - Jak sprawić, żeby dzieci zachowywały się lepiej?,
            - Dyscyplina czy uprzejmość?,
            - Czego można wymagać od dzieci?.

            Warsztaty poprowadzi Pani Dorota Lewandowska. Bardzo prosimy o potwierdzenie obecności na warsztatach do nauczycieli grup. Dziękujemy i zachęcamy do uczestnictwa. 21 października 16.30, Sala Ogólna.

            Serdecznie zapraszamy!

          • Książnica Karkonoska zaprasza Przedszkolaki wraz z Rodzicami 😃

          • Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

            W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.